CTE - Coaching Trening Edukacja

Skocz do menu strony, Skocz do treści

Witam na stronie CTE: coaching, trening oraz edukacja, Joanna Jadach

Cytat dnia na stronie CTE:

„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.” Johann Wolfgang Goethe

Zapraszamy do zapoznania się z działami serwisu:

Artykuły

 • Peer-coaching jako alternatywa dla szkoleń?

  21/03/2016

  „To jak ludzie się uczą jest ważniejsze dla ich rozwoju zawodowego niż to czego się uczą” Henry Minzberg Od jesieni ubiegłego roku prowadzę warsztat peer-coachingowy na spotkaniach Klubów Trenera Zarządzania MATRIK. Odwiedziłam już Kluby w Warszawie, Rzeszowie, Kielcach i Łodzi. Za każdym razem okazuje się, że peer-coaching jest nieznany nawet dla coachów. Tymczasem to powszechna forma uczenia się od kilkudziesięciu lat w krajach anglosaskich. Korzystają z niej nauczyciele, menedżerowie i pracownicy organizacji społecznych.

  więcej >>>

 • TRENER EKSPERT (1) "Od ogółu do szczegółu"

  05/12/2008

  To pierwszy artykuł z serii dla trenerów. Inspiracją do ich napisania jest moje ostatnie doświadczenie, kiedy dostałam feedback w obszarze 7 ról trenerskich. Moim celem jest dzielenie się doświadczeniami byciem w każdej z tych ról. Jedna z tych ról to trener - ekspert. Po czym poznać, że ma się do czynienia z ekspertem? Dziś trzy przykłady.

  więcej >>>

 • Kapelusze myślowe Edwarda de Bono jako narzędzie w coachingu

  02/03/2008

  Kiedy słuchamy kogoś lub zastanawiamy się nad jakąś kwestią, nasze myśli biegną w różnych kierunkach. Im trudniejsza sytuacja tym trudniej pozbierać myśli i nadać im sens. Samo powiedzenie „pozbierać myśli" przywołuje obraz kogoś kto zbiera porozrzucane bezładnie fragmenty całości. Kapelusze myślowe są takim sposobem na poukładanie myśli Coacha i Klienta w czasie coachingu.

  więcej >>>

 • Edukacja - wychowanie umysłu

  15/08/2007

  Prosta definicja edukacji to „wychowanie umysłu”. Jak wychowywać umysł? Ma być bystry, szybki, pojemny, dostępny na życzenie, błyskotliwy, niezniszczalny i sprawny do końca.

  więcej >>>


© copyrights cte.edu 2007 wszelkie prawa zastrzeżone

projekt i wykonanie strony semacom